Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Nomadess
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Nomadess arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Lilja 4-ever (2002)
10
Magnolia (1999)
10
Kolme väriä: Sininen (1993)
(Trois couleurs: Bleu)
"
mitkään maalliset sanat eivät ikinä riitä kuvaamaan tämän elokuvan hyveitä.
"
10
Trainspotting (1996)
10
Dancer in the Dark (2000)
"
Selma, olen sisaresi.
"
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
9
Kaikki äidistäni (1999)
(Todo sobre mi madre)
"
Almodovarin ehdottomasti paras näistä uusista, kaikki tasapainosesti kohillaan.
"
9
Dogville (2003)
9
Delicatessen - herkuttelijoiden yö (1991)
(Delicatessen)
"
lisää satuja aikuisille monsieur Jeunet, silvuplee!
"
9
Breaking the Waves (1996)
9
Amores perros (2000)
9
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
"
mäkin meinaan että dialogit veny Pulp Fictionissa ehkä aavistuksen itsetarkoituksellisuuden puolelle samaten kun ne kaikki alleviivatut viittaukset popkulttuuriin. mutta ehdottoman nykyaikainen ja omannäköisensä Ohjaaja toi Tarantino kieltämäti on eikä ole vielä pettänyt muuta kuin Cannesin raadissa männä vuonna.
"
9
Reservoir Dogs (1992)
8
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
8
Kummisetä II (1974)
(The Godfather: Part II)
8
Kummisetä III (1990)
(The Godfather: Part III)
8
Seitsemän (1995)
(Se7en)
8
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
8
1 ...
3
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute