Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
superslacker
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän superslacker arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
10
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
10
Liikkuva linna (2004)
(Hauru no ugoku shiro)
9
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
9
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
9
Star Wreck: In the Pirkinning (2005)
"
Ylitti ihan täysillä odotukseni. Paras suomalainen elokuva moneen vuoteen. Flotus: mielestäni ainakin Kari Väänäsen roolisuoritus jäi monen elokuvassa esiintyneen amatöörinäyttelijän varjoon.
"
9
Dogville (2003)
9
Carlito's Way (1993)
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
9
Hero (2002)
(Ying xiong)
9
Forrest Gump (1994)
9
Dancer in the Dark (2000)
9
Top Secret! - huippusalaista (1984)
(Top Secret!)
9
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
9
Lumiukko (1982)
(The Snowman)
9
Indiana Jones ja viimeinen ristiretki (1989)
(Indiana Jones and the Last Crusade)
9
Jedin paluu (1983)
(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
8
Hotelli Ruanda (2004)
(Hotel Rwanda)
8
Taru sormusten herrasta (1978)
(The Lord of the Rings)
8
1 ...
11
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute